הקשר בין הגוף לנפש

תוכן עניינים

הקשר בין גוף לנפשהחיבור בין גוף לנפש הוא דבר מופלא. הבנה, תמיכה והקשר בין שלושה כוחות אלו הם עמודי התווך של ריפוי הוליסטי לגילוי הרצונות האמיתיים שלכם. תרבויות המזרח מבינות את מושגי המוח והגוף כחלק אחד, והבנה זו מהווה חלק ממערכות האמונה שלהם בתחומי ריפוי במשך אלפי שנים.

טקסים מפוארים רבים מחזקים את האמונה על מנת לגרום למוח לתפקד באופן המשפיע על ריפוי הגוף. אך החיבור בין גוף לנפש נושא יתרונות רבים יותר. תרבויות המזרח הבינו שמוח בריא מסייע ליצירת גוף בריא, החיוני לנפש בריאה.

כדי שהגוף יבריא, הנפש או הרוח צריכות להבריא – הגוף עשוי להיות חולה, אך הגורם עשוי להיות טמון בנפש או ברוח. כאשר זה המקרה, ריפוי הנפש מוביל לריפוי הגוף. הבנות אלו מעצבות אף את הרפואה המודרנית של הגוף.

דואליות גוף ונפש

בשנת 1600 הפילוסוף דקארט הגה את רעיון דואליות הגוף והנפש. כלומר, הגוף והנפש הן ישויות נפרדות. הבנה זו השפיע על התיאולוגיה הדתית, כמו גם על הרפואה. המודל הרפואי הקונבנציונאלי של היום מטפל בחלקים בגוף במקום באדם כולו. למרות שהוראה זו שגויה, לאנשים קיים ידע מולד לגבי החיבור בין הנפש, הרוח והגוף.

ביטויים כגון "הרגשתי את זה בבטן", או "אני מרגיש את זה בנשמתי",  מתארים מצבי פחד, התרגשות או אהבה, ומעידים על הקשר בין הגוף והנפש. לפני שילדים לומדים להסוות את רגשותיהם, הם מדגימים כיצד הגוף והנפש משתלבים בסינרגיה מושלמת. צרחות, דמעות, פנים אדומות והנפות זרועות ורגליים מבטאות בבירור את רגשות הכעס והבידוד. עיניים נוצצות, לחיים ורודות מלאות, צחוקים ומחיאות כפיים מתארים רגשות שמחה.

הנפש מעל הגוף?

מומחים בתחום בריאות הנפש האמינו במשך שנים שהמוח הוא איבר נפרד. כיום הם מבינים שהאמיגדלה מהווה חלק מהגוף ואחראית על תחושות פחד ולחץ. השפה מתקשרת עם ידיעה זו. אתם אומרים שיש לכם פרפרים בבטן על מנת לתאר תחושת חרדה.

תינוקות שעדיין לא למדו להסתיר את רגשותיהם, מבטאים ניואנסים בפניהם, בגופם ובהתנהגותם במקביל. אתם יכולים לראות כמה מהר הם משנים את רגשותיהם, וחווים גאות ושפל רגשיים כתוצאה מתפקודי גופם.

האינטליגנציה מעפילה על עוצמות המוח

למרות שהמוח מפעיל השפעה רבת עוצמה על הגוף, החיבור בין הגוף לנפש כרוך בהיבטים רבים יותר. האמונה שכוחות התודעה וההכרה שייכים למוח בלבד, היא אמונת העבר.

האינטליגנציה חורגת הרבה מעבר לעוצמות המוח. הגוף מתקשר עם המוח, והמוח מתקשר עם הגוף. כל אחד מהם משפיע על השני על בסיס מתמשך.

האינטליגנציה של הלב

ללב יש אלפי קולטנים משלו, היוזמים תקשורת עם המוח, ולהיפך. גם המוח וגם הלב מעורבים בקבלת, פענוח ועיבוד מידע אינטואיטיבי, והלב מקבל מידע זה תחילה.

ללב יש שדה אלקטרו מגנטי הרבה יותר גדול מהמוח. זוהי האינטליגנציה והאנרגיה של הלב, שבמצב הקוהרנטי שלו משפיע באופן חיובי על האדם וסביבתו. מדענים מצאו גם מבנים דמויי מוח במערכות אחרות ברחבי הגוף.

הנפש והגוף

קיים מידע רב אותו יש ללמוד על אפשרות חיבור הגוף והרוח והשפעתם על הריפוי בהתאם להפגנת רצונות הלב. החיבור בין גוף לנפש עובד בדרכים מסתוריות. אנשים שחוו ריפוי ספונטני יודעים שריפוי עשוי להתרחש ללא כל מאמץ מודע. כך גם לגבי אנשים שהאמינו שהם מקוללים. הם עשויים פשוט להתנהג כמו זומבים, להתפתל בכאב, או לפחד מפני המוות ללא כל סיבה אחרת מלבד המחשבה והאמונה התת מודעת בכוח המחשבה.

ניתן להשפיע באופן מכוון על הבריאות והרווחה הנפשית באמצעות חיבור הגוף, הנפש והרוח. לדוגמא, פתרון דפוסים נפשיים ורגשיים שליליים, משחרר מתח ואנרגיית ריפוי. שיטות כגון הדמיה, היפנוזה ושיטות זרימת האנרגיה המתקבלות על ידי תת ההכרה, מאפשרות קבלת הצעות לריפוי או שיפור מצב החיים.

הפעלת החיבור בין גוף לנפש

היופי של עבודה המבוססת על החיבור בין גוף לנפש משיגה יתרונות שיפורי בריאות, כמו גם אפשרות להשיג יותר ממה שאתם רוצים בתחומים אחרים של חייכם. אנשים ומטפלים מטאפיזיים משתמשים בבדיקות שרירים או במטבעות כדרך לגשת לחוכמת התת מודע לקבלת מידע על כל היבט בחיים, כגון השפעות תרופות, שיטות ריפוי שגויות, מזונות מזיקים וחשיבה שלילית.

שיטות המכוונות לתת מודע כגון הדמיה והיפנוזה רגשית הן שיטות שחרור פופולאריות לחשיבה חיובית, ומכוונות לקשר בין הגוף והנפש להשגת ריפוי תודעתי. שיטות אלו משמשות כדי לשנות דפוסים מיושנים ואמונות מגבילות. הן משפיעות באופן של שינוי הדפוסים ומניעת תחושת האשמה לגבי רגשות מטרידים. ריפוי המתמקד בחיבור בין גוף לנפש משחרר אנרגיה נפשית, רוחנית ופיזית בה ניתן להשתמש ליצירת עתיד בריא ומאושר יותר.