פנייתך התקבלה בהצלחה ותטופל בהקדם על ידי צוות האתר!

עד שנחזור אליכם, מוזמנים בינתיים לקרוא מידע נוסף באתר

איך מזהים התמכרות למין?

התמכרויות הן דבר לא נעים שעלול לפגוע באדם המכור ובסביבתו, ולכן חשוב מאוד לזהות אותן בזמן. כך גם עם התמכרות למין, שיכולה לתפוס צורה שונות אך יש לה סימנים מקדימים שיש לשים לב אליהם. ממחשבות מסיחות דעת ועד להתנהגות – במאמר זה נספר לכם על כמה דפוסים שונים שעשויים לרמוז על נוכחותה של התמכרות למין.

קרא עוד »

ניהול סטרס לטובת מערכת עיכול רגועה יותר

נקיטת צעדים יזומים לקראת ניהול לחץ היא קריטית לשמירה על מערכת עיכול בריאה ולהשגת מצב של רווחה שלמה. מאמר זה מדגיש היבט חיוני שמתעלמים ממנו לעתים קרובות: ההשפעה המשמעותית של לחץ על בריאות מערכת העיכול שלנו. קראו על כך.

קרא עוד »

אומנות הכנת לחם ביתי

ישנם אנשים שנוהגים לקנות לחם כל בוקר במאפייה או פעם-פעמיים בשבוע. עבורם זה נוח, פשוט וקל. אין להם זמן, כוח או רצון ללמוד איך מכינים לחם. לעומתם, לא מעט אנשים מעדיפים לעשות את זה בעצמם. באופן קבוע או מעת לעת, הם רוכשים את החומרים הרלוונטיים ומכינים לחם ביתי. עם השנים זה הפך להיות קל יותר, הן בגלל האמצעים הטכנולוגיים והן בגלל שניתן למצוא מגוון חומרים המאפשרים זאת.

קרא עוד »

חקירת ההשפעה הפסיכו-חברתית של תזונה על בעיות במערכת העיכול וחרדה אצל אנשים עם סוכרת

סוכרת, מחלה מטבולית כרונית, פוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם, כולל אלו המתגוררים בישראל. עם שני הסוגים העיקריים שלה – סוכרת מסוג 1 וסוג 2 – והשלב הטרום-סוכרת המתהווה, לתזונה נכונה יש תפקיד מכריע בניהול מצב זה. מלבד ההשפעות הפיזיולוגיות שלה, לסוכרת יכולה להיות גם השפעות פסיכו-סוציאליות, במיוחד על בעיות במערכת העיכול ורמות החרדה. מאמר זה נועד לחקור את הקשר בין תזונה, בעיות במערכת העיכול וחרדה אצל אנשים החיים עם סוכרת.

קרא עוד »

ההשפעה של מתח נפשי על הפרעות זיקפה: בחינת טיפול בגלי הלם כפתרון פוטנציאלי

תפקוד לקוי של זיקפה (ED), המכונה בדרך כלל אימפוטנציה, הוא מצב נפוץ המשפיע על גברים ברחבי העולם. בעוד שגורמים פיזיים כגון סוכרת, השמנת יתר ומחלות לב וכלי דם קשורים לעיתים קרובות ל-ED, מתח נפשי התגלה כתורם משמעותי למצב זה. מאמר זה נועד לחקור את הקשר בין מתח נפשי לבעיות זיקפה, תוך התמקדות בפוטנציאל הטיפול בגלי הלם כפתרון.

קרא עוד »

חרדה קיומית ואירועים טראומטיים והקשר ביניהם

חרדה קיומית ואירועים טראומטיים הם שני תופעות שיכולות להיות קשורות אחת ולשנייה, יש להן השפעה משמעותית על הרווחה הנפשית והרגשית של הפרט. הבנת הקשר בין שני המושגים הללו חיונית עבור אלו המבקשים להתמודד עם ההשלכות הפסיכולוגיות שיכולות לצוץ בעקבות חוויות טראומטיות. מאמר זה יספק מידע על הקשר בין חרדה קיומית ואירועים טראומטיים, תוך כדי חקירת תיאוריות שונות וממצאי מחקר ששופכים אור על הקשר המורכב הזה. 

קרא עוד »

חרדה נפשית ואיכות השינה – מה הקשר?

חרדה נפשית מתייחסת לרגשות דאגה או פחד שיכולים להיות אינטנסיביים מספיק כדי להפריע לפעילויות היומיומיות של האדם. מצד שני, איכות שינה היא מדד לכמה טוב אדם ישן, כולל גורמים כמו משך השינה, העומק שלה והמרגוע שהיא מספקת.

קרא עוד »

לפתור את הקשר המסובך: הזעת יתר ודיכאון

הזעת יתר, מצב המאופיין בהזעת יתר, הוא מצב מכביד שיכול להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים של האדם. בעוד שהתסמינים הפיזיים של הזעת יתר מתועדים היטב, לעיתים קרובות מתעלמים מההשפעה הפסיכולוגית של המצב. מחקרים עדכניים מצביעים על קשר מורכב בין הזעת יתר ודיכאון, ושופך אור על החשיבות של התייחסות לשני ההיבטים של מצב רב-גוני זה.

קרא עוד »

תובנות מהרפואה הסינית המסורתית

לרפואה סינית מסורתית יש היסטוריה עשירה של שימוש בתרופות טבעיות לטיפול במחלות שונות, כולל הפרעות נפשיות. בשנים האחרונות גובר העניין בחקר היתרונות הטיפוליים של רעמת האריה ופטריות מרפא בטיפול נפשי. מאמר זה נועד להעמיק בנושא, ולשפוך אור על הפוטנציאל של חומרים טבעיים אלה בקידום רווחה נפשית.

קרא עוד »

צילומי גיל שנה מיוחדים לתינוקות

הריון הוא זמן של שמחה, ציפייה ופליאה כאשר הורים לעתיד ממתינים בקוצר רוח לבואו של הקטן שלהם. זוהי תקופה של שינויים פיזיים ורגשיים, כמו גם זמן לחגוג את נס החיים. אחת הדרכים ללכוד ולשמר את הרגעים היקרים הללו היא באמצעות צילומי הריון בני שנה. צילומי הצילומים הייחודיים והיצירתיים האלה לא רק מתעדים את מסע ההריון אלא גם משמשים תזכורת יפה לתקופה המיוחדת הזו במשך שנים רבות. במאמר זה, נחקור את המשמעות של צילומי הריון בני שנה, נדון בהתרגשות ובציפייה להריון, ברעיונות ייחודיים לצילומים ובחשיבות שימור הזיכרונות הללו.

קרא עוד »