סדנאות NLP לקבוצות

תוכן עניינים

במהלך השנים, גילו רבים את היתרונות של NLP כשיטה טיפולית המאפשרת להתמודד עם מגוון רחב של בעיות וקשיים במישוריםסדנאות NLP לקבוצות השונים של החיים, תוך הצעדה של האדם קדימה. מלבד האפשרות לעבור טיפולי NLP אצל מומחה בתחום, ניתן להתנסות בשיטה ולקבל את העקרונות המרכזיים בה לשימוש עצמי בדרכים שונות.

כיום תוכלו למצוא קורסים המכניסים את המשתתפים לעולם הרחב של NLP, הן קורס בסיסי (NLP Practitioner) והן קורס מתקדם (NLP Master Practitioner), הנמשך חודשים ספורים. אולם ניתן למצוא גם מסגרת ממוקדת וקצרת טווח, דוגמת סדנאות NLP לקבוצות בהן יעסוק המאמר הנוכחי.

מה ממתין לכם בסדנאות NLP לקבוצות?

ניתן למצוא וריאציות שונות של סדנאות NLP לקבוצות, אולם העיקרון המרכזי הוא שמדובר במסגרת המאפשרת היכרות עם NLP והאופן בו ניתן ליישם אותו. למרות שיש סדנאות ממוקדות ומצומצות הנמשכות שעות בודדות, בחלק גדול מהמקרים מדובר בסדנאות בנות כמה מפגשים על מנת שניתן יהיה לרדת לרזולוציות העמוקות של NLP.

בדרך כלל הסדנאות האלה תהיינה אינטימיות באופן יחסי, וזאת על מנת לאפשר להעניק תשומת לב למשתתפים ולשלב אותם באופן אינטגרלי בתהליך. מספר המשתתפים בסדנה לא אמור לעלות על כ-15 אם רוצים לשמור את היעילות של הלימודים.
הסדנאות האלה עשויות בהמשך לכך להיות כלליות, אך מנגד ממוקדות באספקטים שונים של ה-NLP, בקהל היעד של הסדנה (למשל סדנת NLP למנהלים) וכן הלאה. מכאן שמומלץ לברר מראש מהי המהות של הסדנה הנבחרת לפני שמתחילים להירשם אליה, ורצוי שגם להגדיר מראש את המטרות שמעוניינים להגשים באמצעות הסדנה.

מגוון רחב של יתרונות בסדנאות NLP לקבוצות

בלי קשר למאפיינים של הסדנה הספציפית, אין צל של ספק שבכוחה לשפר באופן משמעותי את החיים של כל אחד מהמשתתפים בה. היא למעשה מעניקה להם כלים להבין את עולם ה-NLP והאופן בו ניתן ליישם אותו בחיים הפרטיים של כל אחד מהם, במרחב המשותף ובאינספור אלמנטים אחרים של החיים.

לימודי NLP, בין אם במסגרת של סדנה, קורס או כל מסלול אחר, עשויים להשפיע על האדם בלא מעט דרכים. ההכשרה הבסיסית של ה-NLP מתמקדת בשלושה חלקים מרכזיים: חידוד החושים וקריאת שפת גוף של אחרים, שימוש נכון בשפת הגוף העצמית ושימוש נכון בשפה, בין השאר על מנת לחולל שינויים, לשכנע ולהשפיע. הסדנאות עשויות לשפר את האופן בו אנחנו מתנהלים במישורים השונים, למשל ניהול משא ומתן הנדרש על ידי כל אדם באשר הוא בלא מעט נקודות של חייו.

סדנאות NLP לקבוצות עשויות לשפר את הדינמיקה בין המשתתפים, אם יש בכך צורך, תוך העצמה של כל משתתף או משתתפת. NLP עשוי לשפר את שפת הגוף, הביטחון העצמי ואפילו תכונות שאנחנו נוטים להתייחס אליהן לעיתים בתור טבעיות, תוך שאנחנו מתעלמים מכך שאפשר לשפר ולתרגל אותן בצורה מאסיבית.

למי סדנאות NLP מתאימות?

ניתן לטעון בפה מלא שסדנאות NLP לקבוצות פונות למכנה המשותף הרחב ביותר של המשתתפים. NLP היא שיטה רחבה שניתן להגשים וליישם בלא מעט דרכים בחיים האישיים, בין אם במישור היחסים עם הסביבה, הזוגיות, העבודה וכן הלאה. השיטה עשויה לסייע בטווח הקצר, ולצד זה ניתנת ליישום בשלל מצבים שהאדם עשוי להיתקל בהם.

חלק מבתי הספר המציעים סדנאות מהסוג הזה שמים דגש על גמישות מלאה, למשל בכל הנוגע לאפשרות לשלב את הסדנה עם שגרת החיים והעבודה. ישנן סדנאות ממוקדמות במלוא מובן המילה, המציעות מקסימום ידע במינימום זמן. תוכלו למצוא כיום סדנאות המותאמות לקהל הישראלי, שכידוע אינו אוהב "מריחת זמן" אלא מחפש אחר מסגרות הלימודים הענייניות.

אולי יעניין אותך גם:

טיפול קבוצתי לנוער – כיצד הוא עוזר?

טיפול קבוצתי בתסמונת אספרגר

המרכז לטיפול קבוצתי – טיפול פסיכולוגי קבוצתי